groentesoep met soepvlees

groentesoep met soepvlees

Snijd de prei, selder, wortelen, raapjes, knolselder en ui in niet te fijne stukken. Doe de groenten in een soepketel en vul water bij. Doe tijmtakjes en een paar blaadjes laurier in de pot en kruid met peper en zout. Breng aan de kook. Leg de schenkel in de ketel en laat half afgedekt op z’n minst 2 uur maar best langer, sudderen op middelhoog vuur. Het soepvlees moet volledig doorkookt en vezelachtig zijn. Zet de soepketel met het vlees erin, een nachtje koel weg. Schep er de volgende dag het vet af. Haal het soepvlees eruit en zeef de soep. Voeg een paar lepels tomatenpuree toe en breng opnieuw aan de kook. Laat een tijdje inkoken. Trek met een vork het vlees van het bot en bewaar.
Het flink stuk soepvlees geeft aan deze echte klassieker uit ons culinair erfgoed de extra smaak.
raap knolselder tomatenpuree tijm laurier peterselie peper & zout
Maak een nieuwe mix klaar van verse gesneden prei, selder en wortel. Stoom die kort en doe deze groenten bij de soep. Verminder het vuur tot onder het kookpunt. Doe het vlees bij de soep. Schep de soep in de borden en werk af met een plukje peterselie.
Creatief Koken de              passie kookvurige
schenkel ui wortel selder prei knoflook
print

groentesoep

met soepvlees

Snijd de prei, selder, wortelen, raapjes, knolselder en ui in niet te fijne stukken. Doe de groenten in een soepketel en vul water bij. Doe tijmtakjes en een paar blaadjes laurier in de pot en kruid met peper en zout. Breng aan de kook. Leg de schenkel in de ketel en laat half afgedekt op z’n minst 2 uur maar best langer, sudderen op middelhoog vuur. Het soepvlees moet volledig doorkookt en vezelachtig zijn. Zet de soepketel met het vlees erin, een nachtje koel weg. Schep er de volgende dag het vet af. Haal het soepvlees eruit en zeef de soep. Voeg een paar lepels tomatenpuree toe en breng opnieuw aan de kook. Laat een tijdje inkoken. Trek met een vork het vlees van het bot en bewaar. Maak een nieuwe mix klaar van verse gesneden prei, selder en wortel. Stoom die kort en doe deze groenten bij de soep. Verminder het vuur tot onder het kookpunt. Doe het vlees bij de soep. Schep de soep in de borden en werk af met een plukje peterselie.
Een flink stuk soepvlees geeft aan deze echte klassieker uit ons culinair erfgoed de extra smaak.
raap knolselder tomatenpuree tijm laurier peterselie peper & zout
schenkel ui wortel selder prei knoflook
INGREDIËNTEN BEREIDING INFO @ RECEPT print recept print print print recept recept De meeste ingrediënten in dit recept zijn het hele jaar door beschikbaar. Hier wordt van sommige vermeld wanneer ze op hun best zijn.  seizoensgebonden producten
Hoeveelheden van ingrediënten worden slechts vermeld als het écht nodig is. Zelf de juiste keuzes maken bij de uitvoering van een recept, met jouw passie voor het kookvuur, dat is creatief koken !
rapen  01 02 03 04 07 05 09 10 08 11 12 06 knolselder  01 02 03 04 07 05 09 10 08 11 12 06
kruimelpad
meer soep:
de              passie Creatief Koken kookvurige